Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Polskie pieśni, tańce ludowe i narodowe – bez nich nie istniałaby większość programów w repertuarze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Bogactwem muzyki, choreografii i niepowtarzalnego uroku wynikającego z tradycji, Zespół dzieli się tym z publicznością od dziesięcioleci, zachwycając kunsztem wykonawczym.

„Śląsk” pojawia się na scenie w pełnej krasie ludowych kostiumów, w repertuarze najpiękniejszych pieśni i tańców ludowo-narodowych. Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – współzałożycieli Zespołu „Śląsk”. W repertuarze Zespół zebrał kolekcję pieśni i tańców, które od blisko 70 lat tworzą międzynarodową, artystyczną markę „Śląska”. W programie znajdą się najpiękniejsze i najbardziej znane kompozycje Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara oraz choreografie Elwiry Kamińskiej czy Juraja Kubanki. 

Zaprezentowane w programie utwory tworzą dziś muzyczny kanon narodowych i ludowych tańców, wiele z nich stało się niedościgłym wzorem w dziedzinie inscenizowanej stylizacji polskiego tańca ludowego i narodowego. Żywiołowość, wdzięk, elegancja, młodzieńczość wyrazu i kunszt wykonawczy – cechy wypracowane niegdyś pod okiem Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej – sprawiają, że widowisko Zespołu „Śląsk” zostaje na zawsze w sercu widza.

Organizator warsztatów

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content